Η θεατρική ομάδα του 2ου ΓΕΛ Γλυκών Νερών παρουσιάζει το έργο «Λάμπει ο ήλιος στα βουνά», σε σενάριο και σκηνοθεσία Παναγιώτη Δεληβοριά, την την Πέμπτη 24/3 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.

Μετά από δύο χρόνια που οι σχολικές γιορτές έγιναν εξ αποστάσεως, φέτος είχαμε τη χαρά να απολαύσουμε στην αίθουσα εκδηλώσεων και τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα και οδηγίες για τη διασπορά της covid 19, την όμορφη θεατρική παράσταση που  έγραψε  ο συνάδελφος κ. Δεληβοριάς με μαθητές της Α και Β Λυκείου. Οι μαθητές μας δούλεψαν συστηματικά και διέθεσαν πολλές ώρες προετοιμασίας από τον ελεύθερο χρόνο τους για να μας προσφέρουν το πολύ όμορφο θεατρικό τους, με κέφι, ζωντάνια και νεανικό ενθουσιασμό. Τόσο τους μαθητές αλλά και τον συνάδελφο που σκηνοθέτησε την παράσταση, συγχαίρουμε και από εδώ και ευχόμαστε καλή πρόοδο και πολλές ακόμα  θεατρικές διαδρομές!

ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ